ЖТ Info
Додати оголошення

18.11.2021 12:51

Історія поява суші і ролів

Японія неодноразово дивувала і підкорювала світ своєю культурою та технологіями. Не меншого подиву викликають вишукані японські страви. Деякими з них, одними з найпопулярніших по всьому світу можна познайомитися на сайті https://ulovlviv.uds.app/c. Навряд чи є ті, які нічого не чули про суші і роли. Приготування і поїдання самої - це цілий ритуал. У всьому світі в японських ресторани обов’язково неодмінно пропонують і суші і роли.

Походження назви і сучасний рецепт

Вважається, що вперше суші приготували на південному сході Азії на початку тисячоліття. При консервуванні риби часто додавали рис. Рибу перекладали рисом в великих емністях і так маринували, після чого рис викидали.

Пізніше (приблизно в сьомому сторіччі) рецепт потрапив з Таїланду і Китаю до Японії. У Токіо блюдо вважалося вишуканим, а тому він був популярним серед знаті. Але основою раціону бідних був саме рис, тому його не викидали. Після закінчення приготування риби отримували мариновану рибу – «сусі». Звідси і пішла назва блюда, а в Японії воно і зараз так називається.

В 16 столітті рецепт дещо змінився:

  • перестали викидати рис;
  • трохи змінився рецепт приготування рису;
  • мариновану рибу почали їсти разом з рисом;
  • частково змінилася форма подачі блюда;
  • додалися нові інгредієнти.

Блюдо стало доступним для небагатих людей. У наступні двісті років при приготуванні суші їх стали складати з овочів і відвареного рису, рисового солоду, морепродуктів.

Один з токійських кулінарів в 19 столітті став використовувати сиру рибу замість маринованої. У той час суші не відрізнялися миниатюрностью і подавали декілька шматків, якими можна було наїстися досхочу. Минуло чимало часу, перш ніж порції зменшилися до тих, що звичні нашим сучасникам.

Розповсюдження блюда, користь і популярність

У 1923 році в Токіо стався велике землетрус, чимало людей через це розселилися по всій країні і навіть за кордон. І дуже скоро переселенцям вдалося всюди поширити традиції приготування суші. Блюдо стало вельми популярним не тільки в Японії, а й по всьому світу - весь світ дізнався про нього. Японська кухня популярна серед їдців усього світу в основному завдяки невеликому вмісту калорій. Чимало людей вважають за краще саме суші іншім блюдам.

Роли – підвид суші, і у них своя історія. Вважають, що першим їх приготуватв японець Ічіро Машіта. У 1973 році він працював в ресторані Лос-Анджелеса. Роздумуючи, яким блюдом в черговий раз здивувати гостей, він злегка змінив суші на американський лад. Текстури тунця і авокадо здалися йому вдалим поєднанням. Ічіро спорудив щось на зразок ролу навиворіт (урамакі рол), названий з часом «Каліфорнією».

Роли відрізняються від суші в першу чергу технологією приготування. Роли - це рисові рулетики з начинкою з риби, морепродуктів, овочів. Водорості норі у вигляді спресованого листа можуть бути як у внутрішній, так і з зовнішньої частини рулету. А суші виглядають як маленька грудочка рису, на який покладений тонкі пелюстка сирої риби. В ідеалі вся конструкція перев'язується потім стрічкою норі.

Блюдо з незвичайним смаком дуже сподобалося американцям. Про рулетики з риби з оригінальним смаком скоро дізналися повсюдно, навіть за океаном. І вони швидко стали популярними. Багато шанувальників суші вважають найбільш вдалим варіантом ролів той, хоча сьогодні є багато інших варіантів. Класичні роли готують з рису і крабового м'яса з додаванням авокадо і огірка, для оформлення використовують ікру або кунжутне насіння.